Кучиња скитници нападнале две лица во Скопје

Две лица во текот на вчерашниот ден биле нападнати и каснати од кучиња скитници.

Првиот случај бил пријавен во 11.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.С.(44) од Скопје пријавил дека на улица„Ѓорче Петров“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница. 

 

Вториот случај во 17 часот и 10 минути во Полициската станица Центар, И.С.(46) од Скопје пријавил дека на улица „Самоилова“ бил каснат од куче скитник во пределот на нозете.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега