Кучиња искасаа дете и девојка среде најраздвижениот дел од Скопје

Во 11.00 часот во Полициската станица Центар, 29-годишната А.Г. од Скопје пријавила дека истиот ден 09.30 часот на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Во 14.00 часот во Полициската станица Центар, 37-годишниот Ј.Н. од Скопје пријавил дека на 09.02.2019 година околу 16.00 часот на улица „Капиштец“ неговиот 14-годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа