Кучиња ѝ ја растргнале раката на Плејбој зајачица - се здобила со тешки повреди, веднаш била оперирана

Хедер Елизабет Паркхерст завршила во болница откако нејзините домашни миленици, кучиња од растаа пит бул, замалку ќе ја растргнеле.

Плејбој зајачицата во домот во Лос Анџелес има два пит була. Додека го галела 8-месечното куче Бејби, 8-годишниот Буда почнал да 'ржи како да е љубоморен, Кучињата почнале да се напаѓаат едно со друго, а актерката пружила рака да ги запре, па за малку ќе останела без неа.

Актерката се здобила со тешки повреди на раката, меѓу кои скршеници на коските, прекини на лигаментите и длабоки исекотини. Раката ѝ била оперирана, а ѝ биле вградени и шини.

-Ќе ѝ биде потребна најмалку една година за закрепнување, но не се откажува од своите кучиња. Голем борец е за нивните права и ги сака животните и сигурно не сака да се откаже од нив - рекол нејзиниот партнер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега