Кучиња беснеат низ Скопје: Внимавајте по улица, секој ден има каснати

Во 00.30 часот 27-годишната А.Т. од Охрид, во Полициската станица Центар пријавила дека на 09.08 во 23.15 часот на улицата „Владимир Полежиновски“ била касната од куче-скитник на левата надколеница.

Во 23.45 часот во Полициската станица Гази Баба, 36-годишниот А.В. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21.30 часот на улицата „Антон Попов“ бил нападнат и каснат од повеќе кучиња-скитници во пределот на десната нога и левата рака.

 

 

 

10.08.2018 - 13:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега