Кучето 'ржело и скокало, а девојчето плачело: Кога му ги виделе шепите сѐим било јасно

 

Многу луѓе кои имаат кучиња велат дека тие им се најдобрите пријатели. 

Малата седумгодишна Моли, секогаш ќе биде благодарна на германскиот овчар Хуас, кој е домашно милениче на нејзината баба.

Моли си играла крај базенот во својот дом и во еден момент се појавила дијамантска ѕвечарка, една од најотровните змии на светот.

Кучето веднаш истрчало на помош и го одбранило девојчето е ентуално каснување.

Иако змијата го каснала и нападнала неколку пати, кучето не се мрдало ни милиметар.

 

 

 

11.08.2017 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа