Куче пронајдено на 200 километри од брегот: Никој не знае како стигнало дотаму

Тим на работници на нафтена платформа спасиле куче кое се наоѓало на 220 километри од брегот на Тајланд.

Кучето допливало до работниците а ие го спасиле.

Не е познато како ова куче допливало толку далеку од брегот, но според некои извештаи , паднало од рибарски брод.

Работниците го нарекле кучето „Боунрод“ што на Тајландски значи „преживеан“.

Упатен е и повик до брод кој го превземал кучето и го одвел до најблиската ветеринарна станица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега