Куче искаса скопјанец кај Трговскиот Бисер

Уште еден случај со каснат скопјанец од куче скитник. Во 08:00 часот во Полициската станица Аеродром, 50-годишниот  Р.М. од Скопје пријавил дека на 22.03. околу 21:15 часот на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот центар Бисер бил каснат од  куче скитник во пределот на десната подколеница.

Речиси нема ден да нема каснати од уличните кучиња.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 15:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега