Крвопролевање во Белград - полицијата на лице место

Ученик од средното туристичко училиште, 17-годишниот С.С. е повреден во паркот од училиштетот во Нов Белград.

Како што пренесуваат медиумите, најверојатно е нападнато со нож од друго момче.

С.С. е исечен по грбот, рацете и нозете. Со возило на Итна помош е превезен во Ургентниот центар.

Не е животно загрозен, бил во свесна и стабилна состојба.

Полицијата се наоѓа на местото на настанот и врши увид.

 

 

 

10.09.2018 - 22:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега