Крваво убиство: Во пресметка во Илиноис убиени пет лица меѓу кои и две деца

Според зборовите на полицијата, убиени се една 65 годишна жена, нејзината ќерка со дечкото и нивните две деца на возраст од една и пет години. Едно дете на возраст од седум години е потешко рането. Пукањата се случиле во местото Манчестер, 136 километри од Сент Луис, околу 4;30 часот по локално време. Неколку школу се веднаш затворени. Локалните медиуми објавиле дека осомничените за ваквиот напад починале во болница по пресметката со полицијата. 

 

 

 

најчитано сега