Крвава пресметка во Париз: Татко и син од Србија убиле дилер во борба за превласт на нарко-пазарот

Србите Ѓорѓе (21) и Звонко (45), татко и син, уапсени се под сомение дека на 6. јули во Париз го убиле Усман С. (20) за време на криминална пресметка на две банди на нарко-дилери, објави „Блиц“.

Постојат сомненија дека на убиството и претходела расправија на таткото и синот со група на повеќе лица, а Србите по убиството побегнале од Франција.

– На кобната вечер, Србите дошле на една улица во Париз, а групата на млади лица веќе стоела таму. Настанала расправија и метеж, а брзо потоа се слушнале и истрели. Усман С. бил погоден во глава. По нападот, напаѓачите влегле во автомобил и комбе и избегале од местото на настанот – пренесуваат француските медиуми.

Постојат сомненија дека на убиството и претходела расправија на таткото и синот со група на повеќе лица, а Србите по убиството побегнале од Франција.

– На кобната вечер, Србите дошле на една улица во Париз, а групата на млади лица веќе стоела таму. Настанала расправија и метеж, а брзо потоа се слушнале и истрели. Усман С. бил погоден во глава. По нападот, напаѓачите влегле во автомобил и комбе и избегале од местото на настанот – пренесуваат француските медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 10:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега