Крвав масакр: Игор убил 5 лица без никаква причина

Пет лица се убиени а најмалку 10 ранети во масакар пред неколку дена во руското село Кратов кое се наоша недалеку од Москва.

Полицијата успеала да го ликвидира  50 годишниот убиец Игор Зенков.

Убиениот Игор најпрвин ја запалил куќата на соседот а потоа побегнал кон шумата, каде фрлил 12 рачни гранати.

Во потерата по убиецот настрадале најмалку двајца полицајци.

Тој работел во министерство за одбрана и имал пристап до оружје, но исто така било познато дека има ментални проблеми.

Тој непосредно пред нападот се однесувал чудно, стоел на тераса и лаел како куче- сведочат неговите соседи.

 

 

 

19.06.2017 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа