Крвав инцидент попладнево: Се степаа навивачи, 20 лица со скршени глави

Две групи навивачи предмалку се судрија во Србија и направија хаос, а има и многу повредени.

Се судрија навивачите на партизан и Младост, а инцидентот се случил на автопат, и тоа учевствувале 250 навивачи.

Полицијата брзо го запрела хаосот, но имало повеќе од 20 повредени и тоа со серизони повреди на главата и скршеници.

 

 

 

 

23.05.2018 - 17:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега