Крсто Мукоски: ВМРО-ДПМНЕ стана партија на криминалци – СДСМ му аплаудираше

Крсто Мукоски по долгогодишен молк денеска реши да се јави за збор во Собранието откако претходно, пратеникот Милошоски го прозва за серијата тендери кои ги добивал од Владата на СДСМ.

Мукоски го обвини Милошоски и дека е криминалец и дека партијата има проблем со криминалци како него.

Тој го обвини дека на 27 април ги водел протестите и ја водел толпата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега