Кршела се пред себе - Тетовчанка направила драма

Полицајци лишиле од слобода жена на 47 години откако била пријавена од вработените во Центарот за социјални работи во Тетово за дрско однесување. Таа, според пријавата, упатувала закани и оштетила дел од инвентарот.

-На 19.11.2019, полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода М.Ш.(47) од Тетово поради тоа што во 10.25 часот во канцеларија во Центарот за социјални работи – Тетово се однесувала агресивно, упатувала закани кон вработената и директорот, и оштетила дел од инвентарот. Таа била приведена во полициска станица Тетово, инфомираат од СВР Тетово.

Според полицијата, по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега