Кривична против охриѓанец, ја истепал својата сопруга

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 42-годишниот М.С. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ и „неизвршување судска одлука“, извести СВР Охрид.

– Тој, на 30.08.2023 околу 18.30 часот, во семејната куќа, физички ја нападнал неговата сопруга, со што постапил спротивно на решението од основниот суд во Охрид за изречени привремени мерки на заштита од семејно насилство, додаваат од СВР Охрид.

14.09.2023 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега