Крива Паланка: Се скарал со сограѓанка па ја нападнал со секира

 

Кривопаланчанец си заработи кривична поради загрозување со опасно орудие при тепачка или караница.

Се работи за 52-годишниот  Б.С кој на нива  при караница  со 51-годишната Д.С и се заканил со секира по нејзиниот живот. 

најчитано сега