Критична е здравствената состојба на српскиот пејат - примен е на интензивна нега

После операцијата на тумор на дебелото црево во декембври, пред една недела заврши во болница поради тромб, пејачот на народна музика Бора Дрљача сега е на интензивна нега.

Имено, после операцијата на тромбот кој се наоѓа во близина на срцето, пријателите на Бора откриваат дека неговата состојба била стабилна, но се се искомплицирало.

-Бора баш нема среќа. Се му се случи во краток временски период. Прво го оперираше туморот, па тромбот...Не знам што да кажам. Ситуацијата воопшто не е наивна, а тој сега е на интензивна нега. Сите се надеваме дека ќе успее да се извелече од ова - рекол негов пријател за српските медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега