Кристијано Роналдо тајно се оженил?!

Во понеделникот во Цирих Роналдо ја доби златната топка за најдобар фудбалер, а во емотивниот говор по примањето на наградата, тој ја нарече својата долгогодишна девојка Ирина Шајк сопруга, што веднаш ги покрена гласините.

„Многу им благодарам на сите мои соиграчи, но и на луѓето од мојот приватен живот- мојата сопруга, мојата мајка и син“, изјави фудбалерот со солзи во очите.

 

Британскиот “Мирор“ тврди дека двојката се венчале во тајност и тоа е причината што Роналдо во говорот и подоцна вечерта Ирина ја ословувал како сопруга.

15.01.2014 - 12:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега