Кремирано телото на Горан Стефановски - му се исполни последната желба

Денеска беше кремирано телото на македонскиот великан Горан Стефановски.

Неговите пријатели на Фејсбук објавија дека во присуство на бројни роднини , пријатели и неговите студенти од Универзитетот во Кент , е кремирано телото на македонскиот писател и драматург, Горан Стефановски .

Последна желба му беше да му се фрли пепелта по Охридско Езеро.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2018 - 22:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега