Кражба во струшко - прво го ограбиле, а потоа му ја запалиле куќата

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 57-годишниот С.М. и 21-годишниот А.М. од струшкото село Ливада, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Пријавените,  на 30.09.2019, насилно влегле во куќа сопственост на К.Д.(37) од струшкото село Делогожда, извршиле пребарување, а потоа со употреба на запалива течност,  целосно ја опожариле.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.06.2020 - 17:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега