Кражба во обложувалница во Аеродром – две лица се заканувале со пиштол

Две засега непознати лица со пиштол ограбиле спортска обложувалница во скопски Аеродром.

-Вчера во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Аеродором две лица од кои едното имало пиштол со закана врз вработениот К.С.(32) од Скопје одзеле пари. Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје, соопшти полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

24.09.2021 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега