Кралското семејство ги брише Хари и Меган од сеќавање- оваа глетка е јасен доказ за нивните последици од заминувањето

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

Фотографија со војводата и војвотката од Сасекс беше истакната над голема маса во едно од фоајеата на палатата.

Портретот на војводата и војвотката од Кембриџ и нивните деца, последен пат бил забележан на Божиќ.

Но како знак дека Меган и Хари се бришат од кралската историја, сликата оттогаш, наводно исчезнала.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 19:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега