„Кралот на Инстаграм“ ја освојува Белата Куќа: Познатиот плејбој планира да се кандидира за претседател на САД

Кралот на Инстаграм Ден Билзеријан (38), кој стекна слава објавувајќи разголени фотографии со разголени девојки на социјалните мрежи и убеден е дека може да стане претседател на САД на изборите во 2014 година.

Бизеријан има 29 милиони луѓе кои го следат на Инстаграм, а тврди дека на претседателските избори ќе го победи и Каније Вест, сопругот на Ким Кардашијан кој исто така планира да се кандидира за претседател.

Познатиот плејбој тврди дека кога би требал да бира помеѓу Каније Вест и Хилари Клиното, тој би го подржал раперот Каније.

„Каније е подобар од Хилари, но ќе видиме може да му бидам и протвник, мислам дека можам да се кандидирам“ рекол Билзерија и потврди дека не се шегува:

„Имам време до 2014. Ќе можам да се посветам на кандидатурата и да почнам со кампањата“ рекол тој.

 
 
 
View this post on Instagram

London launch @ignite

A post shared by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on Jul 12, 2019 at 5:35am PDT

Дан е роден на Флорида, а на изборите во 2016 година јавно го подржа Трамп. Сега е уверен дека во дуел против Вест, Трам би го подржал раперот.

„Трамп би го подржал Вест, но ќе видиме којзнае“ рекол Ден.

„Кралот на Инстаграм“  на својот приофил објавува фотогрфаии од Трамп за време на кампњата, а после изборите тој откри зошто го подржа.

„Дури и да не се сложувам со него, тој барем го кажува она што го мисли. Тоа е многу важно.

Потсетуваме дека Трамп и неколку пати се состана и со Каније Вест, кој јавно ги повикува Афроамериканците да гласаат за Трамп на изборите во 2010 година.

 

 
 
 
View this post on Instagram

@ignite family life

A post shared by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on Jun 20, 2019 at 4:06am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 09:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега