Крадците им го земале цел промет - ограбена бензиска пумпа во Чаир

На 26.09.2022 во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Кемал Сејфула“ две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет, информираат од МВР во соопштение испратено до медиумите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат оттаму.

26.09.2022 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега