Крадци во Италија ископале тунел под банка, па се заглавиле и барале помош од полиција

Банда крадци на банки била морала да повика полиција за да ги извлече од тунел кој самите го ископале. 

До ваквата ситуација дошло откако за време на грабежот тунелот се срушил.

Спасувачките екипи извлекле еден од повреден човек од срушениот тунел, по што бил пренесен во болница.

Полицијата пак ги привела останатите тројца соучесници. 

14.08.2022 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега