Крадци влегле во црква во скопско и ги украле огревните дрва

Околу 07:30 часот во СВР Скопје, 54-годишниот З.Б од селото Мирковци, скопско, пријавил дека во периодот помеѓу 03. и 05.12.2019 неколку лица извршиле кражба во црвката „Св.Меркуриј“ во селото.

Крадците според пријавата одзеле предмети и огревни дрва.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 17:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега