Ковачки: ВМРО-ДПМНЕ покажа дека може да коалицира со албанските партии

ВМРО-ДПМНЕ покажа дека може да коалицира со албанските партии, истакна генералниот секретар на партијата, Драган Ковачки во гостувањето на ТВ 21.

-Претседателот успеа да ги подобри, и тоа како, односите со меѓународната заедница, со водство на претседателот успеавме да ја разбиеме стигмата што во изминатиот период ни се нафрлаше од нашиот политички противник дека немаме капацитет за коалиција со албанска партија. Тоа го покажавме дека не е така, а тоа коалицирање го покажа, односно најдобро се демонстрираше на локалните избори каде што извојувавме убедлива победа над СДСМ, посочи Ковачки.

02.12.2021 - 22:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега