Ковачевски вечерва ќе има вонредна прес-конференција

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски вечерва ќе има вонредна прес-конференција пред медиумите.

 

Од Владата засега не откриваат која е причината за прес-конференцијата на премиерот.

„Денеска 28.09.2022 година (среда) во 21:15 часот претседтелот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ќе одржи прес-конференција во Медија центарот на Владата“, се вели во соопштението.

28.09.2022 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега