Ковачевски утре ќе се сретне со Брнабиќ

Утре премиерот Димитар Ковачевски ќе се сретне со колешката Ана Брнабиќ, информираат надлежните.

„Утре 18.05.2022 година (среда) во 09:00 часот, премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ ќе оствари официјална работна средба со премиерот Димитар Ковачевски во Владата на Република Северна Македонија“, информираат од Владата.

17.05.2022 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега