Ковачевски: Овие мерки не се за некој да седи по канцеларии, си вари кафиња и чита весници

 

Владините мерки не се за некој да седи по канцеларии, си вари кафиња и чиста весници. Овие мерки се за граѓаните, кажа премиерот Димитар Ковачевски.

 

Ковачевски побара од општините да си поднесат барање за комуналните претпријатија за снабдувањесо вода, за основни и средни училишта.

 

„Во време на криза не се финансира изобилие и удобство, туку солидарност“, кажа Ковачевски.

 

 

24.11.2022 - 11:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега