Ковачевски: Екипите на МВР навремено пружија поддршка за локализирање на пожарот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски се огласи во врска со пожарот на социјалната мрежа фејзбук доцна вечерва. Екипите на МВР навремено пружија поддршка за локализирање на пожарот, информира Ковачевски.

Вечерва телефонски разговарав со градоначалникот на Битола, Тони Коњановски за да се информирам за состојбата со пожарот во фабриката „Жито Битола“. Министерот Спасовски и директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов се во постојана комуникација со општината, а екипите на МВР навремено пружија поддршка за локализирање на пожарот. Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот и предизвикување на поголема штета, се вели во постот на Ковачевски.

23.01.2022 - 23:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега