Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ панично лаже за моето семејство

 

„Паниката и стравот од обелоденување на вистината внатре во највисокото раководство на ВМРО-ДПМНЕ е повеќе од очигледно. Јас накратко само би коментирал она што е веќе познат мој став, дека во Македонија правата и обврските еднакво за сите, а истото тоа важи и за членовите на моето семејство. Овие очајнички обиди да ме спречат во обелоденување на вистината, штитењето на јавниот интерес од највисокото раководство на ВМРО-ДПМНЕ нема да успее“, одговори Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ на новинарското прашање за обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за непотизам.

 

 

 

08.11.2018 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега