Костадинов: Успеавме, радувај се Македонијо

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов на својот Фејсбук профил објави статус во кој ги повикува македонските граѓани да се радуваат поради успехот со промената на името.

УСПЕАВМЕ!!! Радувај се Македонијо! Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ! Пишуваме историја, генерациите сегашни и идни ќе бидат горди на нашите одлуки, напиша Костадинов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 23:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега