Костадинов: Наместо да прави драми, Милошоски да спреми добри адвокати затоа што ќе му требаат

„Имавме можност од собраниска комисија да го слушнеме материјалот, ние го повикавме еве јас лично од собраниска говорница го повикав поранешниот колега Антонио Милошоски да ги достави сите материјали којшто ги има до Обвинителството, гледам дека тоа и го направил.

Тоа е начинот на којшто треба да функционираат работите, јас сум цврсто убеден дека не станува збор за никакво компромитирање на претседателот на партијата, напротив би рекол дека станува збор за сериозен страв и паника кај поранешниот колега Антонио Милошоски по донесувањето на Законот за Јавно обвинителство. Знаете во Собрание човекот беше избезумен, што ли не реплицираше, кави ли не се лаги фрлаше од собраниска говорница.

Знаете станува збор за човек којшто имавме можност како граѓани да го слушнеме како го договара името по телефон, имавме можност да слушнеме како договара лустрација само заради тоа што некој човек не му бил нему симпатичен“, одговори портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, на новинарско прашање.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега