Костадинов: Мора да бидеме хумани и солидарни, огромна благодарност до фамилија Заеви за помошта кои ја даваат

Во ова тешко време, мора да бидеме хумани и солидарни, да помогнеме на оние на кои помошта им е најпотребна, напиша портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на својот Фејсбук профил.

„За таа цел огромна благодарност до фамилија Заеви за помошта кои ја даваат, за донираните пакети на кризниот штаб, секако и на волонтерите кои неуморно работат за да ги распределат каде што е потребно.

Како волонтер, апелирам сите граѓани да бидат солидарни, сега сме си најпотребни.

Ќе повторам како волонтер стојам на располагање на сите граѓани на кои им е неопходна помош и ве уверувам дека ќе го победиме ова зло.

Доколку имате потреба мојот личен телефонски број е 075/207-451.
Барајте ме во секое време.

Можеме и ќе го победиме корона вирусот“, напиша Костадинов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.04.2020 - 16:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега