Костадинов: Мнозинството на СДСМ е стабилно - се разниша фотелјата на Мицкоски

Портапролот на СДСМ последното гласање на доверба на премиерот Заев во Собранието го коментираше како удар врз опозицијата.

Гласањето доверба на премиерот Заев доаѓа на денот кога Македонија се задолжува со нови 700.000 милиони евра и кога го бележиме рекордот на нови ковид случаи во оваа година, во отсуство на вакцини.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега