Костадинов: Минималната плата ја покачивме на 12.000 денари и понатака ќе се зголемува

Во вечерашното издание на дебатниот магазин Click Plus“ на ТВ21, гости беа со поранешниот градоначалник Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ и Костадин Костадинов, потпарол на СДСМ.

 

На обвинувања од страна на Ивица Коневски вечерва во студиото на ТВ21 дека Власта иако долг период раководи со државата дека сепак нема направено никакви проекти.

Костадинов, на ова возврати дека државата ја затекнале во многу лоша состојба, тој вели дека минималната плата е покачена на 12.000 денари и дека и понатаму ќе се зголемува.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега