Косовски специјалци „упаднаа“ во Северно Косово- уапсени двајца Срби (ВИДЕО)

Рано утрината околу 5 часот, стотина припадници на специјалните косовски полициски сили РОСУ, влегоа на северот на Косово во српскиот дел и уапсија двајца Срби.

Ова предизвика големо вознемирување кај српското население.

Како што пренесува Косовапрес, двајцата Срби се уапсени по наредба на косовскиот суд, поради наводна вмешаност во убиството на Оливер Ивановиќ.

Еден од уапсените е полицискиот истражител, Раде Басара, за кого има сомнеж дека ги прикривал доказите при истрагата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 08:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега