Косовски државјанин без причина турнал жена под воз во Германија - едноставно му дошло некој да убие

28-годишниот Џексон Б. инаку српски државјанин без никаква причина ја турнал 34-годишната Ања Н. од Германија под воз.

Убиецот не ја познавал жртвата и не е познат мотивот за ова злосторство. Немало кавга, ниту било каква причина да ја убие, но младата Германка во саботата утрината се нашла под воз, затоа што Џексон дошол да убие некој.

<p>Dvadesetosmogodišnji Džekson B. ianče srpski državljanin gurnuo je iz čista mira Nemicu Anju N. (34) pod vos u mestu Ferdeu u pokrajini Severna Rajna-Vestfalija.</p>

„Мојата жена ја убија денеска. Непознат маж ја турнал под воз, без причина“ напишал очајниот сопруг на Фејсбук, неколку часа после злосторството. Џексон Б, роден во Германија, но со потекло од Косово живеел 20 килоемтри од местото на злосторството, а жената ја турнал под шините непосредно пред да влезе во возото.

<p>Dvadesetosmogodišnji Džekson B. ianče srpski državljanin gurnuo je iz čista mira Nemicu Anju N. (34) pod vos u mestu Ferdeu u pokrajini Severna Rajna-Vestfalija.</p>

Џексон Б. од претходно ѝ е познат на полицијата, поради кражба и нанесување тешки телесни повреди. Два пати служел затворска казна како замена за парична која му била изречена.

Очевидците на суровото злосторство го совладале Џексон и го држеле додека не дошла полицијата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 20:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа