Косово: Ниту еден сомнителен случај не е заразен со коронавирусот

Ниту едно лице кое досега било хоспитализирано под сомнение дека е носител на коронавирусот не е заразено, соопшти вечерва Националниот институт за јавно здравје на Косово.

 

 

Институтот објави дека е информиран оти во текот на денешниот ден на инфективната клиника на Клиничкиот и универзитетски центар на Косово се примени шест лица за кои имало сомневања дека се заразени со коронавирусот и кај сите нив анализите резултирале негативни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 21:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега