Коронавирусот однесе уште еден живот: Починало 56 – годишно лице од Неготино

Регистрирана е втората жртва со коронавирус во Тиквешко.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог, утринава за МИА потврди дека починало 56 – годишно лице од Неготино, кое претходно се лекувало неврохируршки во Скопје, а било позитивно на КОВИД-19.

Пред извесно време, во Кавадарци почина албански државјанин кој работел во земјава, а кој исто така бил позитивен на коронавирус

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега