Коронавирусот коси и во Хрватска: Рекордна дневна бројка на починати- регистрирани 1.413 новозаразени

Хрватските здравствени власти денеска пријавија 1.413 новозаразени од коронавирус и 18 смртни случаи, што е најголем дневен број на починати како резултат на Ковид-19 досега во таа земја, пренесуваат регионалните медиуми.

Во моментот Хрватска има 11.311 активни случаи.

Во болнички услови се лекуваат 897 пациенти, од кои 57 се на апарати за дишење.

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега