Коронавирусот дивее во Србија: Регистрирани 5.774 нови случаи- никогаш поголем број на пациенти на респиратор

 

Во последните 24 часа, 16.938 граѓани во Србија биле тестирани на коронавирусот, а 5.774 биле позитивни.

За жал, починаа 28 пациенти.

Има 209 пациенти на респиратор во болниците низ Србија, што е најмногу од сега.

Владата на Србија пропиша нови мерки денес, кои ќе бидат на сила од вторник наутро во следните десет дена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2020 - 15:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега