Корисниците од една скопска улица ќе немаат вода утре

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека утре без вода ќе останат корисниците на улица „Востаничка“, во општина Кисела Вода.

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради давање приклучоци на улицата „Востаничка“, во периодот од 8:30 часот па се до завршување на работата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2020 - 17:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега