Копија на својот дедо: Внукот на југословенската легенда кој го носи неговото име наполни 18 години

Внукот на славниот југословенски актер Велимир Бата Живојиновиќ наполни 18 години, а неговата баба на војот Инстаграм профил му го честиташе полнолетството со фотографија од него.

Јавноста по долго време конечно можеше да го види внукот кој потсетува на својот дедо, а го носи и неговото име.

-Мојот славеник. Драг Велимир, баба ти го честита полнолетството, напиша Лула Живојиновиќ на својот Инстаграм профил.

 
 
 
View this post on Instagram

Moj rodjendanac. Dragi Velimire, cestita ti baba punoletstvo.

A post shared by Lula Zivojinovic (@lula.zivojinovic) on Mar 17, 2019 at 6:31am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега