Координаторот на ДУИ во Собранието на прес конференција одби да одговара прашања на македонски јазик

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими денеска одбри да одговара на македонски јазик на прашањата на новинарите во македонскиот законодавен дом. Иако беше прашуван на македонски Алими одговорите ги даваше само на албански јазик.
Поради тоа, новинарите кои известуваат на македонски јазик останаа без одговори на своите прашања.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 12:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега