Конзумирајте по една шолја од овој чај дневно - вашето тело ќе доживее преобразба

Секојдневниот живот и конзумирањето нездрава храна доведува до токсини во нашиот организам. Чајот опушта, но и лекува, бидејќи оние најтешки отрови кои ги внесуваме секој ден во организмот, овој чај ги исфрла преку урина и измет.

Во тоа се уверила Амра Х. која го споделила овој рецепт, која како што вели, после неговото користење заборавила на главоболка, болка во грбот предизвикани од стрес. Исто така Амра, која го користела овој чај ослабела и 2 килограми за еден месец, а вели и дека не внимавале што јаде и не држела диеата.

За овој рецепт потребно ви е:

-шака свежа мента

-сок од лимон

-сок од портокал

-литар прочистена вода

-органски мед

Ставете ја водата во тенџере и на шпорет. Потоа ставете ја ментата да проврие околу 5 менути. После тоа оставете да се излади. Сокот од лимонот и портокалот исцедете го во таа вода. Можете да додадете мед за вкус.

Овој напиток може да го пиоете топол или ладен. Ќе ви помогне во чистење на црниот дроб и тоа е корисно во процесот на варење. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега