Конте во паника: Добил плико со куршум во домот

Тренерот на Интер, Антонио Конте добил закани по живот откако на неговата адреса му стигнало писмо со куршум во него.

„Кориере дела Сера“ пренесува дека Антонио Конте бил многу вознемирен од овие случувања, па веднаш побарал големо обезбедување пред својата куќа.

Полицијата во Италија пренесе дека ќе го истражи целиот настан.

Се очекуваат повеќе детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.11.2019 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега