Конфликт на повидок: Воени авиони на Кина ја преминаа „границата“ на Тајван

Десет кинески авиони ја преминале неофицијалната граница меѓу Кина и островот Тајван.

Кинеските воени авиони минатата недела неколку пати ја преминаа „границата“ за време на воените вежби по посетата на Пелоси.

Во текот на вежбите се користеа авиони и бродови, додека од Тајван будно ги следеа сите движења на Кинезите.

12.08.2022 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега