Kонференција за транспарентноста на Собранието

Во хотелот „Александар Палас“ денеска ќе се одржи конференција на тема „Транспарентноста на Собранието како предуслов за вклученост на граѓаните – Добри практики од граѓанските организации од Велика Британија“.

Конференцијата, што ја организира Граѓанската асоцијација МОСТ, ќе биде отворена од страна на претседателот на Собранието Талат Џафери и британската амбасадорка во Северна Македонија, Н.Е. Рејчел Галовеј.

На настанот ќе присуствуваат пратеници во Собранието на РСМ, како и претставници на институциите, граѓанскиот сектор и меѓународната заедница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2019 - 08:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега